v8.01 (build: Aug 2 2022)

Клієнтська служба

Адміністратор домена може приховати клієнтську службу від співробітників, для цього необхідно:

1) Якщо на контролері домену не встановлено клієнтську частину (зазвичай так і буває), то тимчасово встановити службу-емулятор з таким самим ім'ям, як на клієнтах. Для цього потрібно отримати файл inst_client.exe з "Видаленої установки" (спосіб 4), далі на контролері домену з правами адміністратора виконати у консолі:
inst_client.exe -temp -install
після чого програма видасть ім'я служби та статус операції.

2) Запустити редактор Group Policy Object Editor існуючої групової політики всього домену або створити новий об'єкт GPO для Origanizational Unit (OU), де розміщуються комп'ютери клієнтів. У редакторі GPO у розділі "Computer Configuration" -> ["Policies"] -> "Windows Settings" -> "Security Settings" -> "System Services" необхідно знайти у списку назву служби, яку створили на попередньому кроці (додаток inst_client.exe видає ім'я служби).
Для цієї служби необхідно змінити політики: встановити тип запуску Automatic, а також вилучити з прав доступу групи Administrators та Interactive, залишивши тільки System:

3) Видалити службу-емулятор:
inst_client.exe -temp -uninstall

4) Щоб не чекати на застосування групових політик після перезавантаження клієнтських машин, можна виконати віддалено:
gpupdate /force
або скористатися Group Policy Management Console (GPMC) для віддаленого оновлення. Докладніше тут.

Увага! Служба зникне зі списку на клієнтській машині, якщо вже була встановлена ​​на момент застосування політик, якщо ж буде встановлена пізніше, то для приховування необхідно наступне оновлення групових політик на цій машині після установки клієнтської частини.

© Mirobase