Поради HR-ру відсутність кваліфікованих кадрів та перенасичення кадрами. Частина 2

Надлишок, як і дефіцит кадрів – ключові проблеми будь-якого виду бізнесу.

Звичайно, можна спробувати вирішити кадрове питання «на око», орієнтуючись виключно на чуття. Але такий підхід, рано чи пізно, призводить до перенасичення компанії персоналом, про який йшлося у попередньому матеріалі, або до суттєвої нестачі «робочих рук».

Understaffing — дефіцит кадрів, особливо поширений у невеликому та середньому бізнесі, з дуже мізерним зарплатним фондом. Бажаючи заощадити, багато керівників приймають невірні рішення, сподіваючись, що п’ять кваліфікованих працівників зможуть довго та ефективно працювати на рівні десяти.

Перша проблема нестачі робочих рук – масове професійне виснаження. Нескінченний потік об’ємних завдань та постійні нереалістичні дедлайни неминуче ведуть до переробок, які у свою чергу збільшують стрес та загальну втому співробітників.

У перспективі робота у максимально інтенсивному темпі негативно позначається на продуктивності. Жоден високомотивований фахівець не зможе працювати на всі 100% у стані крайньої втоми.

Щоб відновитись йому, як мінімум, знадобиться відпустка. Таким чином, команда починає працювати, у найкращому разі, на 50% від можливої продуктивності: адже частина працівників перебувають у крайньому ступені виснаження, а їхні колеги – банально пішли у відпустку чи взяли лікарняний.

І якщо тимчасову нестачу кадрів можна пережити, хоч і з втратами в ефективності, то в довгостроковій перспективі бізнес зіткнеться з неконтрольованою плинністю кадрів. Через зростання навантаження співробітники розчаруються в бізнесі, відчують себе перевантаженими, недооціненими і просто підуть.

На жаль, першими покинуть борт баркасу, що тоне, саме ті працівники, які показували максимальну ефективність і тягли на собі 80% завдань.

Але і це ще не вся шкода від андерстафінгу. Навіть якщо проблемі нестачі кадрів кілька місяців зроду, бізнес вже страждає від зниження якості виконуваних завдань. Одна людина теоретично може впоратися з подвійним обсягом роботи, але зробити це з максимальною увагою до деталей неможливо. Внутрішні проблеми неминуче ведуть до зовнішніх наслідків: зниження якості товарів та послуг, а також швидкості їх надання. А це вже прямі фінансові збитки для бізнесу.

Зрештою, недоукомплектованість персоналом завжди обмежує можливості зростання та розвитку бізнесу. Неможливо наростити обсяг товарів та послуг, а також захопити нові частки ринку без розширення команди. Будь-яке зовнішнє зростання завжди має на увазі зростання внутрішнє. І заощаджуючи на співробітниках, керівник своїми руками вбиває зовнішні перспективи експансії.

Збільшуючи штат з метою динамічного розвитку, або скорочуючи співробітників для подолання кризи та зниження витрат, бізнес завжди у непростій ситуації. Робоче навантаження команди практично неможливо інтуїтивно оцінити. А переробки, як і недоробки, завдають прямої фінансової шкоди бізнесу.

Крім того, процес найму, супроводу та скорочення штату завжди включає в себе індивідуальну оцінку ефективності кожного працівника. Адже, випадково скоротивши «зірку», легко втратити до 80% продуктивності роботи відділу. При цьому прийом на роботу кількох низькокваліфікованих кандидатів не тільки не вирішить проблеми високого навантаження «лідерів», а й посилить нерелевантну кадрову політику, позначившись на зростанні витрат.

Сьогодні єдиним інструментом, що дозволяє імплементувати в організації зважену кадрову політику, є цифрові інструменти моніторингу та аналізу дій персоналу. Вони не лише допоможуть оцінити поточне робоче навантаження штату, а й виявлять зони зростання, знайдуть «передовиків праці», виокремлять індивідуальні особливості моделей роботи та допоможуть впровадити успішні практики в компанії.

0 веты

Ответить

тите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *